ویژه
ویژه
فقط به این دلیل که شما باهوش، مدبر، متفکر و شایسته هستید، به این معنا نیست که همه افراد دیگر در محل کار شما را چنین تصور می کنند. اگر می‌خواهید همکارانتان شما را با این ویژگی‌ها درک کنند، باید به دقت در مورد همه چیز از لباس‌هایتان گرفته تا گفتارتان، از زبان بدن تا نگرش‌تان فکر کنید. البته در این مورد نیز ترفندهایی وجود دارد.
متأسفانه، همیشه جدی گرفتن در محل کار آسان نیست. جدی گرفته شدن به عوامل زیادی مانند ظاهر، گفتار و زبان بدن شما بستگی دارد. در این مقاله راه‌های موثری را گردآوری کرده‌ایم تا دیگران شما را بپذیرند و شما را جدی بگیرند. از کارشناسان!
زود برو سر کار
مهم نیست چقدر تلاش می کنید، آیا تلاش شما جدی گرفته نمی شود؟ سپس باید در مورد چیزها تجدید نظر کنید و کار سخت خود را نمایان کنید. هرگز نباید سر کار دیر بیایید، حتی در اولین فرصت ممکن. اگر محل کار این فرصت را فراهم می کند، می توانید به جای کار کردن از ساعت 10 تا 18، بین ساعت 09:00 تا 17:00 کار کنید. بررسی‌ها نشان می‌دهد کسانی که زودتر سر کار می‌آیند توسط کارفرمایان و مدیران سخت‌کوش‌تر تلقی می‌شوند.
از “نه” گفتن نترسید
قبل از اینکه بلافاصله هر چیزی را که به شما پیشنهاد می شود یا از شما خواسته می شود بپذیرید، باید فکر کنید. پس از بررسی دقیق و اگر فکر می کنید باید رد شود، باید به طور مناسب رد کنید، حتی اگر توسط مدیرتان درخواست شود. البته دلایل امتناع را نیز به زبان مناسب توضیح دهید. نه گفتن بدون دلیل نیز می تواند بر ادراک شما تأثیر منفی بگذارد.
ساده تایپ کنید
در مکاتبات تجاری نباید کلمات طولانی، کم استفاده و دشوار را انتخاب کنید. برخلاف تصور رایج، نوشتن متون آسان‌خوان باعث می‌شود شما باهوش‌تر از متن‌هایی با کلمات دشوارتر به نظر برسید.
دوستانه و شایسته به نظر برسید
تحقیقات نشان می دهد که صرفاً با مهارت ظاهر شدن شما را جدی نمی گیرد. همچنین باید تا حد امکان خود را دوستانه و خوش‌آمد نشان دهید. اگر بتوانید صمیمیت و شایستگی خود را با هم منعکس کنید، مردم شما را قابل اعتمادتر می یابند و بیشتر به شما احترام می گذارند.
دست از بی قراری بردارید
اگر هنگام عصبی دستان خود را می مالید، انگشتان خود را بی هدف حرکت می دهید، یا اشکال بی معنی روی کاغذ می کشید، باید دست از کار بکشید. چنین رفتارهای تکراری به عنوان نشانه ای از تنش و کمبود نیرو تلقی می شود. حتی اگر نمی توانید این رفتارها را به طور کامل حذف کنید، کارشناسان توصیه می کنند که آنها را کاهش دهید یا حداقل کاهش دهید.
سریعتر صحبت کنید
سرعت صحبت کردن شما تأثیر بسیار جدی روی افراد دارد. آهسته صحبت کردن شما را خسته کننده و سوال برانگیز می کند. به همین دلیل است که افزایش سرعت صحبت کردن بسیار مهم است. تند صحبت کردن شما را متقاعدتر می کند. البته لازم نیست آنقدر سرعت بگیرید که مردم نتوانند بفهمند.
لباس پوشیدن را جدی بگیرید
لباس و ظاهر به طور مستقیم بر ادراک افراد تأثیر می گذارد. علاوه بر این، لباس روی انگیزه شما نیز تأثیر دارد. وقتی خوب لباس می پوشی، آدم خودش را جدی تر می گیرد. نحوه لباس پوشیدن شما به موقعیت محل کار بستگی دارد. برای تعیین اینکه چه لباسی بپوشید، می توانید از ترجیحات افرادی که در محل کارشان شیک ترین می بینید الهام بگیرید.
هنگام دست دادن مراقب باشید
هنگام دست دادن می توانید مقداری قدرت به دست خود بدهید. شما باید آن را نه خیلی سفت متعادل کنید، انگار می خواهید بازوی طرف مقابل را بشکنید، اما نه خیلی نرم، تا این تصور ایجاد نشود که کاملاً بی جان هستید. یک دست دادن قوی و ملایم واقعاً تفاوت زیادی ایجاد می کند. همچنین هنگام دست دادن هرگز از تماس چشمی و لبخند زدن غافل نشوید.
اخبار را دنبال کنید
شما باید اخبار را به طریقی دنبال کنید، چه از رسانه های اجتماعی، روزنامه یا تلویزیون. به طور خاص، باید آنچه را که در صنعت شما می گذرد دنبال کنید. به این ترتیب، شما موضوعاتی برای صحبت در مورد تجارت خواهید داشت و می توانید در مورد دستور کار صحبت کنید و هنگامی که گفتگو مسدود می شود، صمیمیت ایجاد کنید.
شوخ طبع بودن
جدی بودن به معنای عبوس و سرد بودن نیست. شوخی هم لازم است به شرطی که اندازه باشد. هیچ چیز به شما قدرت نمی دهد که به اندازه آن سرگرم کننده و شوخ باشید!
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط