ویژه
ویژهاگرچه ده‌ها کارمند وجود دارند که با موفقیت از بسیاری از مدارس خوب فارغ‌التحصیل شده‌اند، لازلو بوک، مدیر کل منابع انسانی گوگل، توضیح می‌دهد که با انتخاب از بین هزاران رزومه بسیار موفق، مدرک همیشه به عنوان یک معیار در پس‌زمینه باقی می‌ماند.
لازلو بوک، عضو هیئت مدیره گوگل و مسئول فرآیندهای منابع انسانی ، در مصاحبه ای با نیویورک تایمز، به سوالاتی از قبیل نحوه یافتن شغل در گوگل، چه چیزی باعث موفقیت یک CV می شود، یک کالج و دانشگاه چقدر موثر است، پاسخ داد. مدرک در استخدام ، مهارت های کسب شده در دانشگاه و او می گوید دانش البته مهم است، اما مدرک لزوما به معنای یافتن استعدادهای ضروری نیست.
مدرک به معنای استعداد جستجو شده نیست
همه ما افرادی را در اطراف خود داریم که با وجود اینکه به مدارس خوب نمی روند، بسیار موفق هستند. مهم این است که به این افراد برسیم.” بر این اساس بسیاری از افراد می توانند مهارت های فنی یا اجتماعی مورد نظر را خارج از دانشگاه بیاموزند. فردی که از دانشگاه با نمرات بالا فارغ التحصیل شده است ممکن است همیشه مهارت های اولیه مورد نیاز این موقعیت را نداشته باشد.
نشان دادن مهارت، نه تخصص
بوک تاکید می کند که استخدام فردی با مهارت های شناختی بالا، کنجکاوی، تمایل به یادگیری و مهارت های رهبری قوی در بخش منابع انسانی یا بخش مالی و مقایسه آنها با فرد دیگری که در آن بخش کار می کند و تنها در یک موضوع تخصص دارد هرگز منصفانه نیست. . مدرک دانشگاهی در تعریف به معنای گواهی تخصص است. می توان گفت که فارغ التحصیل روزنامه نگاری می تواند خبر بنویسد و مصاحبه کند. اما مدرک نشان نمی دهد که داوطلب چه کاری می تواند در محل کار انجام دهد. آیا نامزد می تواند در مقابل جمعیت نظر خود را ارائه دهد؟ آیا ایده ای برای ایجاد یک وب سایت دارید؟ آیا راه حل های جالب و متفاوتی برای مشکلات دارد؟ یا بهتر است در آزمون‌ها موفق شوید و نمرات بالایی کسب کنید؟» او صحبت می کند.
قدرت خلاق با منطق روبرو می شود
باک با بیان اینکه افراد از بدو تولد دارای قدرت خلاقیت هستند، برعکس با گذشت زمان روش های تفکر استراتژیک و منطقی در جامعه آموخته می شود، بوک تاکید می کند که یادگیری تفکر تحلیلی برای موفقیت ضروری است. به گفته باک، بسیار مهم است که نامزدها بر قدرت خلاق درون خود تمرکز کنند و سپس مهارت های استراتژیک خود را با این قدرت تطبیق دهند.

تاب آوری و صبر
اریک اشمیت ، از هیئت مدیره گوگل ، می‌گوید که مهم‌ترین راه برای تشخیص دانش‌آموزان واقعاً موفق از سایر دانش‌آموزان با ظرفیت، اندازه‌گیری دانش آنها نیست، بلکه نگاه کردن به صبر و انعطاف‌پذیری آنها در برخورد با نکاتی است که با آن‌ها دست و پنجه نرم می‌کنند. . مدرک دانشگاهی نشانی از موفقیت فرد در تجارت، صبور بودن، آرامش در مواجهه با مشکلات و عملی بودن در حل مسئله ندارد.
تمرکز بر مهارت ها در کالج بسیار مهم است
اگر چه بلاک تاکید می کند که رفتن به دانشگاه البته بسیار مهم است، اما توجه او را به نکته مهم دیگری جلب می کند: «اکثر مردم زیاد به این فکر نمی کنند که وقتی به دانشگاه می روند با چه چیزی مواجه می شوند و آیا رشته ای که می خواهند انجام دهند یا خیر. با آنچه می خواهند مطالعه کنند همپوشانی خواهد داشت. تمرکز بیش از حد روی نتیجه است، نه روند.» به گفته باک، کسب مهارت ها و کسب توانایی های متفاوت بسیار مهم تر از کسب تخصص در تحصیلات دانشگاهی است . بر این اساس، در استخدام به عنوان گوگلاو بیان می‌کند که نامزدها به جای تخصص خود به نوع پروژه‌ها و نقش‌ها و فرآیندهای کارآموزی خود نگاه می‌کنند. بوک گفت: «آخرین باری را به خاطر نمی‌آورم که از کسی پرسیدم مدرک دانشگاهی شما چیست یا با چه میانگینی فارغ‌التحصیل شده‌اید. بسیار مهم است که داوطلبان از دانشگاه فارغ التحصیل شوند نه به عنوان متخصص، بلکه به عنوان افرادی که هنوز در حال یادگیری هستند، توانایی های متفاوتی دارند و آماده تجربیات مختلف هستن
اگرچه ده‌ها کارمند وجود دارند که با موفقیت از بسیاری از مدارس خوب فارغ‌التحصیل شده‌اند، لازلو بوک، مدیر کل منابع انسانی گوگل، توضیح می‌دهد که با انتخاب از بین هزاران رزومه بسیار موفق، مدرک همیشه به عنوان یک معیار در پس‌زمینه باقی می‌ماند.
 
لازلو بوک، عضو هیئت مدیره گوگل و مسئول فرآیندهای منابع انسانی ، در مصاحبه ای با نیویورک تایمز، به سوالاتی از قبیل نحوه یافتن شغل در گوگل، چه چیزی باعث موفقیت یک CV می شود، یک کالج و دانشگاه چقدر موثر است، پاسخ داد. مدرک در استخدام ، مهارت های کسب شده در دانشگاه و او می گوید دانش البته مهم است، اما مدرک لزوما به معنای یافتن استعدادهای ضروری نیست.
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط